Montáž betónových plotov

V prípade záujmu Vám vieme zabezpečiť montáž betónového plotu pracovníkmi, ktorí majú s osadzovaním a montážou plotu dlhodobé skúsenosti.

Doprava

1.) Doprava Firmou Emron je 1,30eur/km auto /60bm plotu a auto s prívesom 1,80eur/km 110bm plotu 2m výška . Vykládka plotu je 30eur. Dopravu naceňujeme individuálne.

 

2.)  Doprava vyťažovákom. Vyťažovák je kamión objednaný cez špedičnú firmu, na kamión sa vmestí až 100BM materiálu, avšak zákazník si rieši zloženie najčastejšie mechanizmami ako sú vysokozdvižný vozík, JCB, manitou a podobne.

 

3.) Vlastná doprava  materiálu – zákazník si pošle vlastne auto na ktoré mu materiál naložíme uložený na paletách.

V prípade, ak sa rozhodnete pre montáž sami odporúčame nasledovný postup:

Vytýčenie a vymeranie trasy betónového oplotenia a rozvrhnutie umiestnenia stĺpikov betónového plotu s ohľadom na rozmanitosť terénu. Ďalej si pomocou kolíkov vytýčite smer a trasu, pomocou špagátu zaistíte výšku plota.

Vyhĺbime výkopy pre umiestnenie stĺpikov podľa ich rozmeru šírky a dĺžky stĺpika. Stĺpik sa usadí do hĺbky 70cm. Potom stĺpiky usadíme a zaistíme v kolmej polohe a prevedieme ich zasypanie zeminou ak to okolnosti dovolia. Každopádne odporúčame ich zabetónovanie.

Nasunieme spodné dielce (je možné použiť pre uľahčenie 2m dlhú vodováhu), prevedieme prípadné dorovnanie stĺpika a potom môžeme nasunúť ostatné plotové dielce. V prípade potreby sa môže použiť tesniaca pena, ktorá vyrovná a zároveň zabezpečí dosky proti pohybu. Alebo cementové lepidlo bežne dostupné v stavebninách.

Odporúčame dodržať nasledovné pravidlá pri manipulácií, aby nedošlo k poškodeniu betónového plotu. Plotové dielce je nutné skladovať, prenášať a prevážať len vo zvislej polohe. Pri skladovaní a prevoze je nutné mať pevnú základňu pod doskou a musí byť zabezpečená proti pohybu. Pri prenášaní dosku uchopíme za bočné strany, nie za ozdobné konce a stále udržujeme zvislú polohu dosky.

V prípade poškodenia betónového dielu je naozaj jednoduché ho opraviť, pokiaľ ide o malý kus jednoducho dobetonujete. A pokiaľ ide o kus väčší vymeníte diel betónového plotu.

Montáž betónových plotov sa zabezpečuje vyškolenými pracovníkmi ktorí s tým máju dlhodobe skúsenosti, cena na kľúč je súčasťou cenovej ponuky. Taktiež je u nás možnosť dokončenia dodatočných prác, prípadne stavebná činnosť akéhokoľvek rozsahu.

Späť do obchodu